Nahrávam...

Nitrilové rukavice

Nitrilové rukavice

3. August 2023

Nitrilové rukavice sú jednorázové ochranné rukavice vyrobené z nitrilovej gumy. Používajú sa hlavne v oblasti zdravotníctva

Nitrilové rukavice sú jednorázové rukavice vyrobené z nitrilovej gumy. Najčastejšie sa používajú prevažne v oblasti zdravotníctva, medicíny, laboratóriach, a v podstane všade, kde je potrebná ochrana rúk pred infekciou a znečistením.

Z akého materiálu sú Nitrilové rukavice?

Jednorázové nitrilové rukavice sú vyrobené zo syntetickej gumy, tiež nazývaný NBR, alebo jednoducho nitrilový kaučuk. Tento materiál je odolný voči olejom, palivám a iným chemikáliám.

Načo sa používajú nitrilové rukavice? 

Nitrilové rukavice sú využiteľné vo viacerých odvetviach, často sa využívajú v zdravotníckych zariadeniach, potravinaŕskom priemysle, laboratóriach, či kozmetických salónoch. Jednou z hlavných povinností zdravotných sestier a lekárov je zabrániť krížovej kontaminácií medzi personálom a pacientmi. Preto je nevyhnutné rukavice zlikvidovať po každom kontakte s paciantom. Nie sú vhodné na použitie pri manipulácii s kyselinami, ketónmi a alkoholom.

Aké sú vlastnosti nitrilových rukavíc?

Hlavnou výhodou nitrilových rukavíc je ich všestrannosť a odolnosť. Rovnako ako latexové, aj nitrilové rukavice, majú veľkú elasticitu, ochranu proti oderu, roztrhnutiu, či prepichnutiu. To znamená, že nitrilové rukavice sú ideálne pre manipuláciu s viacerými druhmi potravín, od čerstvého ovocia a zeleniny až po surové mäso, čím bránia nositeľovi kontaminovať potraviny a spôsobiť alimentárne ochorenia. 

Ako skladovať nitrilové rukavice?

Nitrilové rukavice vydržia dlho, no ako každý prírodný produkt sa často znehodnotia. Aby vaša krabica nitrilových rukavíc vydržala po celú dobu životnosti, uložte ich mimo priameho slnečného žiarenia a tepla.

Ako si vybrať tie správne nitrilové rukavice? 

Medzi základné rozdelenie patrí možnosť výberu zo sterilných a nesterilných, nepudrovaných rukavíc alebo pudrovaných rukavíc, ktoré obmedzujú potenie a zjednodušujú navliekanie a vyvliekanie. V neposlednom rade si viete rukavice vybrať podľa veľkosti a farby.

U nás na e-shope nájdete ružové, zelené, modré, čierneOkrem nitrilových rukavíc u nás nájdete aj iné zdravotnícke potreby, ako oblečenie, rúška a respirátory, obuv, či testy, či dezinfekčné prostriedky

Zdielanie:
Top
0

Nákupný košík

Nakúpte ešte za 50 € a dopravu máte zadarmo.