Nahrávam...

Zdravotnícke oblečenie

Zdravotnícke oblečenie

20. August 2023

Zdravotnícke oblečenie je špeciálne navrhnuté a vyrábané oblečenie používané zdravotníkmi a zdravotnými pracovníkmi v rôznych zdravotníckych prostrediach, ako sú nemocnice, ambulancie, kliniky a iné zdravotnícke zariadenia.

Chirurgické oblečenie: Chirurgické plášte, rukavice, masky a ochranné okuliare sú nevyhnutnou súčasťou oblečenia chirurgického tímu. Tieto pomáhajú minimalizovať riziko infekcie pacienta a zároveň zabezpečujú ochranu zdravotníckych pracovníkov.

Ochranné oblečenie: Ochranné oblečenie môže zahŕňať rôzne typy odevov, ako sú odevy pre pacientov, laboratórne plášte, oblečenie pre izoláciu pacientov s infekčnými chorobami a podobne. Tieto odevy pomáhajú zabrániť šíreniu infekcií medzi pacientmi a zdravotníckym personálom.

Oblečenie pre personál: Zdravotnícky personál často nosí špeciálne uniformy, ktoré označujú ich pozíciu a príslušnosť k určitému oddeleniu alebo funkčnej skupine. Tieto uniformy môžu byť vyrobené z materiálov, ktoré umožňujú pohodlnosť a hygienu.

Jednorázové rukavice: Rukavice sa nosia na ochranu rúk pred priamym kontaktom so znečistenými látkami, telovými tekutinami a inými potenciálne nebezpečnými látkami.

Masky a respirátory: Masky sa používajú na ochranu dýchacích ciest pred kvapkami a aerosólmi, ktoré môžu obsahovať infekčné častice. Respirátory sú špeciálne masky, ktoré ponúkajú vyššiu úroveň ochrany pred vzdušnými časticami.

Obuv: Zdravotníci väčšinou nosia špeciálnu obuv, ktorá sa dá ľahko dezinfikovať a chráni ich pred kontaminovaným prostredím. 

Je dôležité, aby zdravotnícky personál a iní pracovníci, ktorí prichádzajú do kontaktu so zdravotníckym prostredím, dodržiavali správne postupy týkajúce sa oblečenia a osobnej hygieny, aby sa minimalizovalo riziko šírenia infekcií.

Zdielanie:
Top
0

Nákupný košík

Nakúpte ešte za 50 € a dopravu máte zadarmo.